Amerykański fotograf Eric Kim przygotował listę 100 najważniejszych wskazówek i porad, mających usprawnić Wasz warsztat. Porusza nie tylko zagadnienia techniczne, ale również typowo 'lajfstajlowe'.

1. To, że ktoś ma drogi aparat, nie znaczy, że jest dobrym fotografem.
2. Zawsze fotografuj w RAW-ach. Zawsze.
3. Obiektywy stałoogniskowe pomogą Ci stać się lepszym fotografem.
4. Dobre obrabianie zdjęć samo w sobie jest sztuką.
5. Zasada trójpodziału działa w 99 procentach przypadków.
6. Makro nie jest dla każdego.
7. Filtry UV mogą pełnić funkcję dekielków na obiektyw.
8. Zamiast godzinami siedzieć na forach fotograficznych, wyjdź na zewnątrz i fotografuj.
9. Uchwyć piękno w czymś przyziemnym i zwyczajnym, a Twoja fotografia wygra każdy konkurs.
10. Film analogowy nie jest lepszy niż cyfra.

Zwyczaje weselne to coś, co powinnyśmy kultywować. Wykonując fotoreportaże ślubne napotkałem się na różne, w zależności od regionu w którym mieszkali nowożeńcy. Ale generalnie mówiąc czym dalej na wschód od Warszawy, tym te zwyczaje są bardziej kultywowane i przybierają różnorodne formy. A najczęściej wygląda to tak.

Zaczyna się wszystko u Pana Młodego. Młody ubiera się do ślubu, a świadek pilnuje, żeby o niczym nie zapomniał i żeby wszystko wyglądało należycie. Następnie w domu Pana Młodego odbywa się błogosławieństwo, robią to rodzice, ale także dziadkowie i chrzestni. W tym czasie wokół domu Pana Młodego zbierają się jego goście weselni. Po błogosławieństwie wspólnie udają się w kierunku domu Panny Młodej. I już tu w trakcie drogi do Panny Młodej, rodzina i znajomi robią tzw. "bramki". Otworzyć bramkę można tylko oczywiście poprzez wspólne wypicie "50" wódki i robi to zazwyczaj drużba, ale czasami i Pan Młody. Butelka pozostaje na stoliku (czasami więcej butelek) i brama otwiera się i Pan Młody z weselnikami rusza dalej w kierunku Panny Młodej, pokonując czasem kilka bramek zanim dotrze do domu Panny Młodej.
Wybranka wraz z druhną ubrane w sukienki witają Pana Młodego wraz ze świtą. Panna Młoda i druhna przyczepiają gościom odpowiednie kokardki (zazwyczaj białe gościom Panny Młodej i niebieskie gościom Pana Młodego). Po przywitaniu wszystkich gości Panna Młoda udaję się do swego pokoju, żeby ubrać suknię ślubną.

c.d.n.

Gdzie wykonuję usługi

Zdjęcia wykonuje na terenie województwa mazowieckiego. w miejscowościach takich jak: Marki, Zielonka, Ząbki, Kobyłka, Wołomin, Warszawa, Radzymin, Tłuszcz, Klembów, Strachówka, Dąbrówka, Poświętne, Jadów, Otwock, Józefów, Karczew, Legionowo, Piastów, Pruszków, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Łomianki, Sulejówek, Halinów, Duczki, Zagościniec.
Jak również na terenie całej Polski po uzgodnieniu warunków dojazdu.

Kontakt

tel. 602 576 109

e-mail: arfoto@zdjecia.waw.pl

ul. Kmicica 42
05-200 Wołomin